Answer Explanation
To find the cheapest option, we find the amount the consume will spend for each option given.:
2 packs of Orange and 1 pack of Cream Soda will cost $20 + $10 = $30
3 Packs of Orange will cost $20+$15=$35
2 packs of Root Beer and 1 pack of Cream Soda will cost 2($18)+$10= $46
5 packs of cream Soda will cost 5($10)=$50
From the above evaluation, the cheapest option will cost the consumer $30.
Thus, buying 2 packs of Orange and 1 pack of Cream Soda will be cheaper to purchase compared to other options.